در حال بارگذاری ...
دوشنبه 1 آبان 1396

سوگواری محرم حسینی در آموزشکده فنی و حر فه ای سراب برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی آموزشکده فنی و حرفه ای علامه امینی پسران سراب در اولین روز محرم حسینی  وهمزمان با دومین هفته بازگشایی مراکز علمی و دانشگاهها درسالتحصلی96-95، فضای آموزشکده فنی و حرفه ای پسران سراب با آیین سوگواری سرور وسالار شهیدان و خطابه حاج آقا اکرمی امام جمعه محبوب شهرستان سراب و نوحه خوانی و سینه زنی اساتید ، کارکنان و دانشجویان مرکز، عطر آگین و متبرک به بوی محرم و عاشورا گردید.

در این برنامه معنوی فرهنگی حاج آقا اکرمی خطیب توانا وامام جمعه محبوب شهرستان سراب به تبیین اهداف عاشورا و برنامه های دشمنان اسلام  در مقابله با شیعیان پرداختند.

اکرمی اظهار داشتند: ما شیعیان در مقایسه با سایر مسلمانان دو کانون قدرت و خصیصه برتر داریم که سایر مسلمین ندارند کانون وخصیصه اول ما شیعیان فرهنگ عاشورا و کانون وخصیصه دوم فرهنگ انتظار سبزو مهدی موعود(عج) می باشد.

 ما شیعیان ادعا می کنیم رهرو راستین امام حسین (ع) هستیم که در مقابل طاغوت زمان فرمودند «هیهات من الذله» . این جمله ارزشمند امام حسین (ع) هرگز از زبان سایر کشورهای اسلامی مانند عربستان و پاکستان بلند نشده و بگوش نمی رسد بلکه از زبان مسلمان شیعه کشورهای بحرین، یمن و حزب الله لبنان بلند می شود که در ادامه دشمنان آن بلاها را به سرشان می آورند .

امام جمعه سراب سپس به تبیین معنی امروزی«هیهات من الذله» پرداخته گفتند اخیرا شنیده شده که دبیر کل سازمان ملل عربستان را بعنوان رژیم کودک کش در کنار اسرائیل معرفی نموده اما بعدا در مقابل دلارهای نفتی عربستان و طاغوت از گفته خود عذرخواهی  نموده و سر تسلیم فرود آورده است این همان عملی است که با پیام «هیهات من الذله» امام حسین (ع) سازگاری ندارد.

اکرمی اظهار داشتند: ملت بزرگ ایران در سال 1357 شعارهای« نه شرقی نه غربی و جمهوری اسلامی » را سر داد و به همین جهت دشمنان تاب نیاورده و جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل نمودند و ازهمان روزهای آغازین جنگ تحمیلی کشور ما را در محاصره های گوناگون و تحریمهای اقتصادی قرار دادند چرا که انقلاب با ما الهام گرفتن از شعار «هیهات من الذله» حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) هرگزدر مقابل طاغوت زمان و ابرقدرتهای شرق و غرب سر تسلیم و تعظیم فرود نیاورد زیرا فرهنگ ما فرهنگ شهادت و حسینی بود.

همچنین حجه الاسلام اکرمی در تبیین دومین خصیصه شیعیان که بنام فرهنگ انتظار سبزو مهدی موعود (عج)  می باشد اظهار داشتند:  شیعه منتظر یک منجی و موعود و انقلاب بزرگ است و این امر شیعه را همیشه زنده ، پویا و مقاوم ساخته و در مقابل طاغوت ها مستحکم نموده در مقابل دنیای غرب با اتکاء به کارشناسان و اتاق فکر خود به این نتیجه رسیده است که باید این کانونهای قدرت شیعه را تضعیف نماید بنابراین به انواع دسیسه ها و حیل دست زده تا این دو فرهنگ ارزشمند را از دست شیعه خارج نموده یا تضعیف نماید و در راستای همین هدف شوم خود از هر کتابی که پیرامون موضوع مهدویت منتشر میشود یک نسخه از آن به اتاقهای فکر امریکا فرستاد میشود تا برای مقابله با فرهنگ اصیل مهدویت برنامه و فیلم ساخته شود.به همین جهت برای تضعیف فرهنگ عاشورا نسخه ترکیب اصل و بدلیجات و خرافات  را وارد فرهنگ عزاداریهای نموده و برای مقابله با فرهنگ انتظار نسخه استفاده از ظهور منجیان ساختگی ودروغین را پیشنهاد و اجرا نمودند.

همچنین رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان در قسمت دیگری از سخنان خویش به اهمیت برگزاری نمازهای جماعت و بر اهمیت همنشینی  مجالست و درس آموزی احکام دین از علمای اسلامی و روحانیت تاکید نمودند.

واپسین برنامه برگزار شده این مراسم نوحه خوانی کربلایی احمد نوری و سینه زنی و عزاداری  در مصیبت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت بود.

نظرات کاربران